KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12543195
*
nr 1254 3195
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Oljemålning, Ostronplockerskor, La Manche, signerad. Olja på duk, 70x90
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 18:13:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 21:54:58
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emil Lindgren
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil lindgren la manche olja olja på duk oljemålning oljemålningar ostronplockerskor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Emil Lindgren
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Läs mer om Emil Lindgren
nr 1254 3195
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Oljemålning, Ostronplockerskor, La Manche, signerad. Olja på duk, 70x90
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/5 21:54:58 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emil Lindgren
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Emil Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil lindgren la manche olja olja på duk oljemålning oljemålningar ostronplockerskor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



